تبلیغات
کتابخانه ی عمومی شهید محمد منتظری بروجن - هفتمین جشنواره کتابخونی رضوی

جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای توسعه سرانه مطالعه کتاب، ترویج فرهنگ رضوی، فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشناسازی اقشار مختلف جامعه با زندگی ائمه اطهار (ع) برای دومین سال پیاپی و همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.
فراخوان این جشنواره همزمان با سراسر کشور از روز 19 فروردین ماه سال جاری توزیع شده و فرصت شرکت در جشنواره تا اول تیرماه سال جاری می باشد.
امسال جشنواره کتابخوانی رضوی در سه مقطع سنی 4 تا 11 سال، 5 تا 17 سال و 18 سال به بالا با معرفی شش کتاب برگزار می‌شود.

 فهرست کتابهای هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عبارتند از:

ردیف

عنوان

مخاطب

مقطع سنی

1

10 قصه از امام رضا (ع) برای بچه ها

کودک

از 4 سالگی تا 11 سالگی

2

ماه غریب من

نوجوان

از 12 سالگی تا 17 سالگی

3

مهارت های زندگی در سیره رضوی

جوان و بزرگسال

از 18 سالگی به بالا

4

امام رضا علیه السلام و زندگی

جوان و بزرگسال

از 18 سالگی به بالا

5

بانوی ملکوت

جوان و بزرگسال

از 18 سالگی به بالا

6

چلچراغ

جوان و بزرگسال

از 18 سالگی به بالا


همچنین در این دوره از مسابقه کتابخوانی رضوی، با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(س) و احمد بن موسی(ع) و تقارن برگزاری جشنواره با دهه کرامت (ولادت این دو بزرگوار در این ایام) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا(ع)، کتاب‌هایی با موضوع آن بزرگواران نیز انتخاب شده است.

جشنواره به دو شیوه مكتوب و اینترنتی و در دو قالب فردی و خانوادگی برگزار می‌شود که علاقمندان برای دریافت كتاب‌های مسابقه می‌توانند به كتابخانه‌های عمومی سراسر استان و یا آدرس اینترنتی (www.iranpl.ir دریافت فایل پی‌دی اف) مراجعه کنند.

به منظور  مشاركت بهتر و بیشتر روشندلان، نسخه بریل و گویی چهار نسخه یا چند عنوان از كتابها در حال آماده سازی است كه در اولین فرصت در اختیار آن ها قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان به منظور مشاركت به صورت اینترنتی می‌توانند به سایت www.shamstoos.ir  مراجعه کرده و با تکمیل فرم‌های ویژه جشنواره در مسابقه شرکت کنند.

داوری نهایی جشنواره با توجه به دو شیوه مكتوب و آنلاین در دو حوزه جداگانه انجام و سهمیه هر یک از استان‌ها بر اساس تعداد شرکت کنندگان جداگانه در مرکز محاسبه می‌شود.

در مراسم اختتامیه کشوری مراسم که بر اساس برنامه در دهه کرامت برگزار می‌شود 313 جایزه یک میلیون ریالی برای 313 نفر از برگزیدگان بخش انفرادی جشنواره و 8 خانواده به صورت ویژه تقدیر می‌شود.

مراسم اختتامیه در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به صورت استانی در دهه کرامت برگزار می‌شود و در آن از برگزیدگان استانی با هدای لوح و جوایزی ویژه تجلیل به عمل می‌آید.

طبقه بندی: اطلاعیه،  مسابقات فرهنگی، 

تاریخ : یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 | 01:29 ب.ظ | نویسنده : کتابخانه شهید منتظری | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.